Rok 2017 za námi, plány pro 2018 jsou tu!

[:cs]Přelom roku ve mně nevyhnutelně budí chuť trochu si bilancovat. Tentokrát o to víc, tím že byl pro nás rok 2017 mimořádně náročný. Měla jsem pocit, že pro samou práci jsem nic kolem nestihla, ale jak jsem to začala sepisovat, ukázalo se, že to nebylo tak zlé. Co se tedy povedlo, co ne a jaké máme plány pro rok 2018?

události roku 2017

Leden

Během naší silvestrovské výpravy mě Horolezec požádal o ruku, ale protože to bylo mimo moji komfortní zónu, řekla jsem mu své „ano“ až prvního ledna. 🙂  Tím jsme radostné události pro začátek roku bohužel vyčerpali.

Únor

V polovině ledna se zhoršil stav naší ohařky Manky. Ukázalo se, že se nádor, o kterém jsme věděli od listopadu, přes Vánoce dramaticky zvětšil. Šlo to rychleji, než jsme čekali, a už v polovině února jsme o ni přišli. Vyrovnávali jsme se s tím špatně, já jsem to v podstatě nepřekonala do teď.

Takhle krásnou si ji pamatuju.
Březen

Už na podzim 2016 jsme se rozhodli pro dodávku s obytnou vestavbou, takže nás zajímalo, co nabídne březnový For Caravan. Tou dobou jsme již měli uhrazenou zálohu na náš vysněný Fiat Ducato a vestavbu z dílny KPS Automobile. Dodání bylo naplánováno na říjen a my se rozhodli, že se naší dodávkou vydáme i na společnou cestu životem. Vysnili jsme si podzimní svatbu na Algarve, kam mě Muž vzal na moje třicáté narozeniny.

Duben

Po pracovně náročných týdnech jsme se rozhodli ctít tradici a vyrazit na moje narozeniny někam na cesty. Vybrali jsme Madeiru a byla to skvělá volba! Procestovali jsme ji křížem krážem a ještě si stihli zasurfovat. Od té doby Madeiru doporučuji všem. 🙂

V průběhu jara, po zhruba půl roce aktivnějšího psaní a používání WordPressu, jsem začala zaznamenávat víc a víc ohlasů. Začaly se objevovat spolupráce ve formě recenzí na produkty a například tento článek o Madeiře se dostal i na Týden.cz.

Madeira z vyhlídky u silnice
Květen

Se stoupajícími teplotami se v roce 2017 zvyšovalo i naše pracovní nasazení. Na tabuli v obýváku jsme měli denně na očích, kolik bude další splátka auta, takže jsme měli správnou motivaci. V květnu jsme se tak utrhli jen na cyklovýlet po Šumavě, ale snad uznáte, že jsme to neflákali. 🙂

Červen…

… byl oproti květnu doslova nabitý. Dali jsem si lehkou horolezeckou rozcvičku v Tisé a podívali se do Jetřichovic, kam jsem jako malá jezdila na školy v přírodě.

Aby se nám nestýskalo po surfování, vyzkoušeli jsme si umělou vlnu v Surf Areně v Praze. Je to sice klasickému surfování pěkně vzdálené, dá se tam ale užít parádní legrace. 🙂

Mírnou sociální izolaci z předchozího měsíce jsem si kompenzovala výletem na Moravu. Kamarádka mě pozvala na rozlučku se svobodou a já měla poprvé možnost poznat moravskou pohostinnost. Stihla jsem ale dát jen pár fotek na Instagram, kterému jsem se někdy tou dobou začala také více věnovat.

Zchladila jsem se při prohlídce Týnského chrámu, kam mě pozval obchůdek Pragtique. Doporučuji, sama jsem v něm nakoupila dárky pro sestru žijící ve Vancouveru. 🙂

Jako další blogersko-instagramovou akci jsem v červnu zvládla Olympijský běh. Byl to můj první běžecký závod, který jsem navíc absolvovala po čtyřech měsících běhání a v příšerném vedru, ale jako zkušenost k nezaplacení.

Koncem června nakonec plesala radostí i naše outdoorová srdce, když jsme se vypravili na horolezeckou výpravu do Totes Gebirge. Bez pořádného tréninku jsme se moc nepředvedli, ale přírody a výhledů jsme si užili do sytosti – a o to šlo!

Takový normální výhled od chalupy v Totes Gebirge
Červenec

Formu jsme na skále zkusili dohnat ještě začátkem července, ale Horolezcovi se tím rozjely nějaké zdravotní komplikace, a tak si musel naordinovat trochu odpočinku. Na delší výšlap po Jizerkách jsem se proto vydala s kamarádkou.

Společné chvilky jsme si pak s Mužem vynahradili rychlou návštěvou Orlických hor, kde jsme nemohli vynechat návštěvu neratovského kostela.

Polská strana Jizerských hor
Srpen…

… zahájilo rozbalování balíčku od firmy Nutberg. S radostí jsem vyzkoušela jejich jídlo v podobě nápoje. Osvědčilo se, takže jsme je nakoupili spolu s dalším produktem recenzovaným v roce 2017 i pro členy rodiny. 🙂

Září

Jako odměnu za pracovně naprosto nadstandardní léto jsem kolegyně pozvala na teambuilding na Šumavu. Užívali jsme si v krásném prostředí hotelu Knížecí cesta a vůbec nám nevadilo, že bylo venku pravé podzimní nevlídno.

Krátce na to jsme se dozvěděli, že objednaný Fiat nebyl vyroben včas, a tak se jeho dodání, a tudíž ani naše plánovaná svatba nestihne. 🙁 Neumíte si představit to zklamání!

Když už jsem si myslela, že zbytek měsíce nebude stát za nic, ozval se náš instruktor na paraglide. Naše rychlo akce v podobě cesty do Dolomit a našeho prvního tandemu patří k našim nejsilnějším zážitkům roku 2017.

Pohled z paraglidu
Říjen…

… se měl původně nést ve znamení mé rozlučky se svobodou v Kolumbii, ale když se musela svatba odsunout na neurčito (a nikdo nám nebyl ochoten říci, kdy auto můžeme čekat), nikam jsem neletěla. Jako kompenzaci jsem si dopřála aspoň kavárenský výlet do Berlína. Musela jsem si po něm ale dát týdenní detox od kafe. 🙂

Listopad

Místo svatby jsme mohli jet tak akorát do… ale rozhodli jsme se nepoddávat se beznaději a koupili si letenky na Kanáry. Zatímco Tenerife byla trochu zklamáním, na ostrově Fuerteventura jsem si parádně zasurfovala.

Jednoho dne nám došla strohá zpráva: „Narodilo se Vaše auto, v ČR bude za 4-6 týdnů.“ Člověk by si myslel, že vzhledem k několikaměsíčnímu zpoždění bychom si zasloužili víc, ale zkrátka nemůžeme všude jednat jen s profesionály. 🙁

Výhled na Tenerife
Prosinec

Předvánoční období je tradičně ve znamení setkávání – s rodinou, přáteli, ale i klienty. Mně se podařilo setkat se po letech s průvodcem z Patagonie, který mi věnoval úžasnou knihu, a s Honzou Vu, který si se mnou rovnou nafotil cvičení do školy.

Jako hlavní vánoční dárek jsme brali to, že naše vymodlené Ducato dorazilo do Čech. „Jen“ čtyři měsíce po termínu…

plány pro rok 2018

V první části roku budeme oba usilovně připracovat na tom, abychom se mohli konečně vydat na vysněnou cestu. Muž si plánuje dohlédnout na výrobu vestavby a já budu zaučovat kolegyně v práci na aktivity, u kterých budou muset být mojí prodlouženou pravou rukou.

Pokud všechno půjde dobře, měli bychom mít dodávku včetně vestavby hotovou v únoru. Rádi bychom ji hned otestovali někde na horách, bude-li sníh 🙂  A když ne, vymyslíme nějaký zkušební výlet v okolí ČR i tak, abychom auto nejprve zajeli.

Plány vestavba
Většina věcí už by měla být vymyšlená a objednaná, ale sem tam se něco ještě vylepšit dá.
Svatba

Snu o svatbě na Algarve jsme se nevzdali. Chtěli bychom rychle přejet Německo a Francii a pak se zdržet na severu Španělska. Lákají nás tam surfové spoty i hory. Následně se vydáme přes Salamancu a možná i Sevillu na jih, kde uhneme do Portugalska. (Máte-li nějaká doporučení, co cestou určitě nevynechat, šup s nimi do komentářů!)

V Portugalsku nás čeká naše plážová svatba jen za přítomnosti dvou svědků a pak chceme pracovat a surfovat. 🙂

Naplánováno zatím nemám nic. Po předchozím zklamání si raději počkám, až uvidíme auto s dokončující se vestavbou. Do té doby nevěřím, že opravdu odjíždíme.

Plány svatba
Uhodnete, kde přesně se chceme brát?
Cesty

Seznam destinací, kam bychom se chtěli autem vydat, je dlouhý. Rok 2017 mě ale poučil v tom, že se na nic nemám přehnaně upínat. Když ani naše svatba nebyla dostatečnou motivací pro firmy, aby nám dodaly auto včas, nevěřím už ničemu. A tak pro zatím odtajňuji jen cestu do Portugalska, abychom pak třeba nebyli všichni zklamaní.

Plány 2018
Plány pro rok 2018 si raději necháme jako překvapení.
Blog

Nepřestává mě udivovat, kolik z vás mě sleduje, čte a pak na moje články reaguje. Udělá mi to pokaždé ohromnou radost. Většina z vás se ke mně ale dostala v době, kdy už jsem měla za sebou náročnou migraci z platformy Blogger na WordPress. Znáte tak jen ty novější texty a to mi přijde škoda. V roce 2018 si tak budu k pravidelnému publikování pomáhat i tím, že budu aktualizovat zapadlé příspěvky.  Výsledkem by měl být alespoň jeden článek týdně. 

Bohužel, ještě vám nedokážu slíbit, který konkrétní den v týdnu budu publikovat. To je zatím vzhledem ke všem aktivitám nad moje síly. Pokud se ale přihlásíte o odběr novinek, nebo mě budete sledovat na Facebooku, určitě o nic nepřijdete.

Nadále plánuji být aktivní i na Instagramu, i když se tam k nějakému úspěchu prokousávám jen horko těžko. Pokud na něm jste, spojme se! Případně použijte u svých cestovatelských fotek hashtag #pohledzahranice.

A co bude dál? To bude překvapení (přece vám tu teď nevyzvoním všechno).

Moje nejlepší fotky na Instagramu za rok 2016 a 2017

Děkuji za veškerou podporu v minulém roce a do roku 2018 vám přeji kromě zdraví, štěstí a lásky také hodně příležitostí k posouvání vašich hranic. Věci přicházejí a odcházejí, zážitky vám zůstanou. Tak ať jich tento rok přinese co nejvíce! 🙂

[:]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *