Pár slov o mně…

Blogovat jsem začala, když mě Muž začal prohánět po skalách. Postupně k horolezectví přibylo surfování, wakeboarding, tandemový paragliding… a s tím se také rozšiřoval seznam navštívených zemí a překonaných hranic – psychických i geografických.

… a o nás

Na naše výpravy nás dlouho spolehlivě vozila VW Caddy, ve které jsme někdy trávili celé týdny. Zamilovali jsme se do té svobody a nezávislosti a hledali způsob, jak moci pracovat na cestách. Nakonec jsme si pořídili obytnou dodávku, se kterou jsme od jara 2018 do léta 2021 cestovali po Evropě.

Nejkrásnější místa na Sardinii
Na první delší cestu jsme dceru vzali, když jí bylo asi pět měsíců. Na Sardinii jsme strávili dva měsíce.

Z našeho cestování jsme si udělali udržitelný životní styl – pracovali jsme na cestách. Stálo nás to hodně úsilí, nešlo to hned a stále hledáme cesty, jak v tom být lepší. Každopádně jsme se dostali i do stavu, kdy jsme trávili v dodávce v součtu přes šest měsíců v roce. A za to jsme neuvěřitelně vděční.

V září 2018 nás poctila svým příchodem na svět malá Cestovatelka, která již s námi zvládla zimní Šumavu, jarní Sardinii, letní Rakousko, podzimní a zimní Řecko, prozkoumat okolí Loferu, podzimní Dolomity a celou zimu 2020 v Chorvatsku. Naše hledání nejlepší cesty, jak skloubit cestování a práci, tak dostalo zcela nový rozměr.

Náš život je o neustálé změně. A tak, jakmile jsme na cestách získali nějaký řád, rozhodl se k nám přidat malý Cestovatel. Jeho cesta k nám byla nakonec trochu náročnější, ale měli jsme štěstí a dobře to dopadlo. Tušili jsme, že se dvěma dětmi bude třeba náš životní styl znovu trochu upravit, a tak jsme dodávku prodali a koupili karavan.

Cestovatelka potřebovala zázemí a my potřebovali z Prahy, a tak jsme se rozhodli k radikálnímu kroku a přestěhovali se na Šumavu. Čekali jsme, že nás to potáhne primárně do Rakouska, ale ukázalo se, že to zvládneme i dál. Přece jen mají cestování oba v krvi. 😉

Karavan jsme proto rychle vyměnili za postarší alkovnu a ukázalo se, že je to pro nás aktuálně ideální řešení. Se dvěma dětmi již necestujeme tak často, ale alespoň 2 měsíce v roce si dopřejeme.😉

Dotazy a připomínky uvítám v komentářích, na Instagramu nebo na: martina@pohled-za-hranice.cz. Vaše zpětná vazba je pro mě důležitým motorem, abych si na blog našla čas. 😉

Jak nás můžete podpořit

Blogerské spolupráce prakticky nepřijímám. Jediný zisk z blogu jsou případné affiliate odkazy (Econea a Martinus). To znamená, že když se ode mě prokliknete na e-shop a nakoupíte, já z toho získám procento z prodeje. To se ale odečítá z obchodníkovi marže, vy neplatíte nic navíc.

Živí nás naše práce. Takže pokud nás chcete podpořit, nejlepší je s námi pracovat. Já se věnuji sociální síti LinkedIn – pomáhám klientům najít k ní cestu a používat jí tak, aby jim plnila jejich obchodní cíle. Partner je architekt, kterého nejvíc baví rodinné domy.

Chorvatsko, říjen 2020

Dočíst se o nás můžete také zde: