Bikram yoga napoprvé

Já si prostě nemůžu pomoct a když už mě do něčeho nedostrká horolezec/surfař/snowboardista, vymyslím si na sebe něco nového sama. Tentokrát jsem se namotivovala do bikram yogy, protože obyčejná jóga by asi byla příliš slabý čajíček. Prostě klasika. Já sice potřebuji zpomalit (říkají všichni kolem mě), ale ještě u toho zároveň musím přece nějak posouvat svoje hranice (říkám já). Takže jsem se rozhodla vyzkoušet něco, co mě dřív vůbec nelákalo. Kamarádka tomu propadla a dávala mi dobré rady: „Nechoď o víkendu, kdy je tam plno, nejez nic těžkého, hodně před tím pij a v průběhu cvičení nepanikař.“ Porušila jsem všechno, ale i tak to stálo za to!
 
Nejprve bych ráda vyvrátila mýty o nesnesitelném vedru. Ano, 42 C je hodně, ale dá se to snést. Zvlášť, když na rozdíl ode mě posloucháte dobré rady a celý den hodně pijete (na místě už to nedoženete), jíte nejpozději 3 hodiny před lekcí a dodáte tělu trochu cukru (mně stačilo napodruhé trochu osladit čaj).
 
Moje další obava byla ze zápachu. Představovala jsem si, jak se tak normálně lidi v létě potí v tramvaji a smrdí. Chachá! Na bikram yoze se potíte tak, že se pot uvolňuje z každičkého póru na těle (ať už jste použili antiperspirant či nikoliv), takže se během několika minut koupete ve vlastní šťávě. Kůže se tak trochu propláchne, ale díky tomu také nepáchne. Navíc se sál před každou hodinou uklízí, proto není nutné se o hygienu bát.
 
Nemýlila jsem se v tom, že budu opět vyčnívat. Ano, i tady působím jako žirafa mezi gazelami a s nervozitou vypadám ještě navíc přísně. Bojuji statečně, dokud mi kamarádka nedá pokyn, abych si hned sedla. Při pohledu do zrcadla je mi jasné proč – jsem jediná bílá mezi rudými. Z obličeje mi zmizela krev, takže to motání hlavy byl asi příznak mdloby. No jo no, varovala mě, jíst, pít…
 
I přesto, že jsem několik minut musela nechat svůj krevní tlak dosáhnout normálních hodnot, dala jsem si slušně do těla. Překvapivě však nemohu říct, že by mě bikram yoga vyčerpala. Naopak, krásně jsem si psychicky odpočinula a prohřála se.
 

http://www.bikramyoga.cz

1 komentář na „Bikram yoga napoprvé“

Ocením vaše komentáře a postřehy!