Test oříškového nápoje Nutberg

Poslední dobou mám pocit, že neřeším nic jiného než jídlo. Co nakoupit, co uvařit, co jíst? A v hlavě prázdno, takže v práci často sklouznu k nějaké kalorické bombě. Hlavně, když toho mám v práci tolik jako poslední měsíce. Nabídka na recenzi nápoje Nutberg tak přišla trochu jako záchrana z nebe. Nějaké zkušenosti s tímto typem jídla jsem už měla, tak jsem byla zvědavá, jak se mi Nutberg osvědčí v práci a v terénu.

Mám ráda, když věci fungují, a tak jsem byla nadšená, že jen pár hodin poté, co jsem poslala svoje kontaktní údaje, už zvonil kurýr s balíkem! Rozbalování jste mohli vidět ve Stories na mém Instagramu.

Unboxing Nutberg
Pro ty, kdo mě ještě nesledují: našla jsem tam balíčky se třemi příchutěmi a láhev na mixování.

Základem jídla Nutberg je sáček se sypkou směsí. Ta je poněkud hrubší konzistence, takže při jejím rozmíchávání je třeba trocha snahy. Se spirálovou vychytávkou, která byla taktéž součástí balení, to však šlo mnohem lépe. Směs tedy stačí rozmíchat ve vodě, či mléce a máte hotovo. Takhle snadné to s Nutbergem je!

Hotový nápoj obsahuje malé kousky, ale pro mě osobně je to velké plus. Měla jsem pocit, že konzumuji něco skutečného, přírodního, ne nějaký koktejl plný éček. Co se týče chuti, je Nutberg zcela věrný svému názvu – primárně chutná jako hromada ořechů. Kromě Klasiku jsou v nabídce ještě Kakao a Banán, takže se Nutbergu tak snadno nepřejíte.

Nutberg
Testování Nutbergu v práci – tři příchutě pro tři testery

Klasik – můj jednoznačný favorit, nechtěla jsem se o něj dělit. Nejvíc v něm vynikne kokos a chia semínka. ? Při společné degustaci s kolegy z Opera měl největší úspěch i mezi nimi.
Kakao – pozor, neplést s čokoládou! Není sladší než Klasik, možná je naopak trochu víc hořký. Někteří degustátoři jej dokonce preferovali před Klasikem.
Banán – ten mi jako jediný samotný nechutnal, asi bych si do něj musela namixovat skutečný banán. U některých pánů se ale dělil o druhé místo s Kakaem.

Nutberg
Samé dobroty! Zdroj: web Nutbergu

nutberg V práci

Muž si ze mě dělá legraci, že když pracuju, soustředím se na maximum a nevnímám. Je to pravda, a tak velmi často doslova zapomenu jíst a pít. Proto jsem se naučila si v kanceláři nechávat na stole džbán s vodou a dbám na to, abych během dne vypila alespoň dva. S jídlem to bývá obtížnější. To si nemůžete nechat nachystané po ruce… tedy… pokud nemáte Nutberg.

Osvědčilo se mi umíchat si ho, nechat na stole a pozvolna upíjet. Vůbec jsem se nedostala do fáze hladu a s lehkou ovocnou svačinou jsem pak vydržela až do večeře. Hrubší složení mi dokonce částečně nahradilo klasické žvýkání. Pokud vás čeká náročný pracovní den, pak vřele doporučuji! Určitě svému tělu Nutbergem posloužíte lépe než nějakou bagetou.

Nutberg
Hustotu můžete ovlivnit množstvím přidané vody. Já jsem si většinou dávala více než doporučených 300 ml. Pokud si jej budete připravovat doma, můžete konzistenci doladit mixováním, ale já jsem to nepotřebovala.

V terénu

V průběhu testování jsme se vydali na jednodenní výšlap po Krkonoších. Za pět hodin jsme si dali krásných 20 km a 805 výškových metrů. Vlivem náhody (na Krakonošově snídani vyjedeno, na Vosecké boudě nechutno) jsem byla skutečně celý den o Nutbergu a vodě, ale víte co? Vůbec mi to nevadilo.

Dali jsme si s Mužem společně dvě balení a večer spěchali spíš na pivo než na večeři. ? Opět platilo, že jsem si Nutberg dávala průběžně, ale přišlo mi to úplně přirozené, v horách snad ještě víc než v kanceláři. Kromě zažehnání hladu jsem rychle a pohodlně doplnila také energii a tekutiny = značka ideál.

Nutberg
Nepotřebujete nic víc, než lahev s vodou a sáček Nutbergu.

Hodnocení

Nutberg je v pořadí má již třetí recenze jídla, které si zaslouží přízvisko outdoorové. Oproti předchozím jídlům má však Nutberg jednu obrovskou výhodu – nepotřebujete nic ohřívat, vystačíte si s obyčejnou vodou. Příprava je úžasně rychlá a jídlo zároveň můžete mít po ruce kdykoliv. Tím se možnost použití rozšiřuje. Nutberg můžete mít s sebou ve škole, v práci i v terénu. Jakmile pocítíte hlad, máte ihned po starostech.

Nutberg
Detail čokoládového Nutbergu – vidíte tu spoustu kokosu a chia?

Širokému užití nahrává i velmi praktické balení. Porce jsou baleny v jednotlivých sáčcích o velikosti tenkého sešítku (hmotnost 110 g), takže si snadno rozvrhnete, kolik jich s sebou potřebujete. A vystačíte si jen s lahví vody! Oproti některým konkurenčním produktům už nemusíte s sebou nosit nic dalšího (takže žádné odměrky, olejíčky apod.).

Nutberg
Degustace v Operu – díky, kolegové!

Chuť je subjektivní, ale protože jsem dala Nutberg ochutnat víc lidem, mohu ho s čistým svědomím doporučit. A složení ocení i vegani. ? Osobně bych Banán udělala malinko banánovější (a sladší), Klasik je ale moje srdcovka, která mě bude na cestách jistě doprovázet.
Nutberg je dostupný zde, cena balení se pohybuje od 58 Kč (podle počtu balení).

Máte nějakou zkušenost s jídlem v tekuté formě? Které jste si oblíbili a jak často ho konzumujete?

2 komentáře na „Test oříškového nápoje Nutberg“

  1. Tak to je pro mě novinka, ale asi to bude něco jako Mana, že? Dříve jsem zkoušela podobnou kaši od fitness značky, stačí jen rozmíchat se studenou vodou a je z toho “plnohodnotný” jídlo. Přišlo mi to vždycky vhod, když jsem nestíhala oběd. 🙂

    1. Je to novinka 🙂
      Maně je to velmi podobné, jen je to baleno po jednotlivých porcích, ke kterým není třeba nic něc voda. Manu jsem zkoušela, ale mám pocit, že ji mají jen jako hotové “pitíčko”, nebo velký sáček a lahvičku oleje.
      Pro mě to fungovalo jak v kanceláři, tak ještě víc v terénu.

Ocením vaše komentáře a postřehy!