Cestovatelské tipy podle horoskopu

Máte chuť se někam vypravit, ale nemůžete vymyslet, kam by to mělo být? Nebo chcete udělat radost někomu ze svého okolí a bojíte se, že se mu netrefíte do vkusu. A věříte horoskopu? Pokud ano, neváhejte a inspirujte se!

Beran

Pro aktivní a sportovní berany je ideální „země krále Miroslava“ – Rakousko. V okolí Salzburgu je spoustu krásných míst, ale moje nejoblíbenější je Gosaukamm. Své si tam najdou milovníci tůr i horolezci.

Gosau
Gosau, Rakousko

býk

Opravdu luxusní odpočinek si býci mohou dopřát ve Švýcarské Valsu – překrásných lázních, které navrhl jeden z nejlepších architektů světa Peter Zumthor. Přitom to pro našince není nedosažitelný přepych. Ve Valsu se dá ubytovat v penzionech či rodinných hotýlcích za velmi rozumnou cenu.

Villach, Švýcarsko
Vals, Švýcarsko

blíženci

Blázniví blíženci trpí nutností pořád něco objevovat, tak jim to na dovolené dopřejte. Doporučuji roadtrip, s mým partnerem jsme jej podnikli před dvěma lety. Jeli jsme přes Rakousko, sever Itálie a  zpět přes Švýcarsko. Každé dva roky můžete absolvovat prakticky totožný okruh včetně Biennale architektury.

Cestování v autě po Evropě

rak

Ideální dovolená je prý pro raka v kruhu rodinném. Může to být na chalupě, nebo třeba v populárním Chorvatsku (doporučuji mimo sezónu). Pokud se ale stejně jako statisíce Čechů do této destinace vydáte, zkuste změnu. Navštivte třeba Plitvice, Národní park Krka, či vodní varhany v Zadaru.

Plitvická jezera, Chorvatsko
Plitvická jezera, Chorvatsko

lev

Ohniví lvi potřebují k tomu, aby si užili dovolenou, především slunce. Dopřát si ho mohou třeba v Portugalsku, které má sice spoustu slunečních paprsků, ale díky oceánu se v něm nikdy neupečete.

Benagil, Portugalsko

panna

Poznávání měst dle vlastního itineráře je sen všech panen. Letní atmosféru v kombinaci s památkami si nejlépe užijete v severo italských městech: Miláno, Turín, Janov, Benátky, Florencie, Bologna, Pisa… doporučuji všechny! A pokud si na vlastní plánování zatím netroufnete, oceníte služby některé z cestovek.

Bologna, Itálie

váhy

Milovníci zaznamenávání dovolenkových krás ocení Benátky, které fotogeničtější už snad ani být nemohou. 🙂 Pro opravdové nadšence doporučuji fotokurz v nějaké pěkné destinaci. Za mě samozřejmě vedou hory, ale můžete klidně fotit i u Jadranu.

Benátky
Benátky

štír

Úžasná atmosféra, krásné výhledy do krajiny a skvělé jídlo a pití, to je Toskánsko. A proto je také ideální destinací pro štíry, kteří podle horoskopu tento neodolatelný mix dokáží ocenit.

Toskánsko, Itálie

střelec

Pro ty, kteří nevydrží na místě a neustále potřebují nějakou aktivitu, doporučuji sportovně zaměřenou dovolenou. Možností je nepřeberné množství, od pobytů na Lipně po lekce surfování. Méně sportovní typy mohou vyzkoušet jazykové kurzy.

Taghazout, Maroko
Taghazout, Maroko

kozoroh

Že cestování singl není nuda, ví kozoroh velmi dobře. Služby jako Couchsurfing či  AirBnB má v malíčku. A pokud ne, je na čase to změnit! Zatímco první zmíněná je typicky lowcostovou záležitostí, ve druhém případě si můžete pronajmout spaní ve všech cenových kategoriích – od samostatné postele po luxusní vilu.

Můj AirBnB byt v Miláně
Můj AirBnB byt v Miláně

vodnář

Milovníci exotiky – vodnáři – jistě ocení, kolik tváří jim nabídne Maroko. Stále ještě tu máte možnost cestovat relativně lowcostově a bezpečně a přitom si užívat jeho neuvěřitelnou pestrost.

Atlas, Maroko
Atlas, Maroko

ryby

Pohodlí bez starostí, tak by se daly shrnout požadavky ryb na ideální dovolenou. Právě pro ně jsou tu cestovní kanceláře a dnes už nenabízí jen ty klasické pobyty na pláži. S trochou štěstí ( a dobrým výběrem cestovky) můžete zažít neopakovatelné zážitky i s prvky outdooru.

Kos, Řecko
Kos, Řecko

Našli jste se v popisu svého znamení? Já jsem vyzkoušela všechny uvedené cesty a mohu upřímně říct, že asi nejsem tak typický býk, jak jsem si myslela. 🙂

Odkaz na text, který mě k tomuto článku inspiroval, najdete zde.

3 komentáře na „Cestovatelské tipy podle horoskopu“

  1. Na mě to teda nesedí. Miluji památky, miluji objevování nových věcí, miluji aktivní dovolené, miluju odpočinkové a miluji moře. Takže Toskánsko mě teda neláká 😀

    Gabux

  2. Na mě „jenom“ býk taky nesedí, ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že Toskánsko lze pojmout objevně, aktivně i odpočinkově. Jen to moře není na dohled 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *