Nejlepší zážitek pro Žena a život

Někdy se věci tak dobře sejdou, že to ani nečekáte. Sotva jsem byla v červnu přijata do jedné uzavřené cestovatelské skupiny na Facebooku, objevila se tam výzva poslat pár vět na téma „Nejlepší zážitek“ pro časopis Žena a život. Nelenila jsem a poslala to klasicky na poslední chvíli. 🙂 Stačilo pár řádků a fotky a přiznám se, ani jsem nevěřila, že to opravdu někde otisknou… Ale je to tu!

Žena a život 13/16

Pravda, málem jsem se o tom ani nedozvěděla (zapomněli nám z časopisu napsat, kdy to vyjde), ale nakonec jsem i výtisk sehnala. Tady je inkriminovaný text pro všechny, kdo časopis nečetli a na fotce to nerozluští:

Moje rozhodnutí odletět koncem ledna do Patagonie bylo pro přátele těžko pochopitelné. Nechápali, co je tak úžasného na cestování pustinou s krosnou na zádech. A přitom je to jednoduché. Jsou to právě ty kilometry, které člověk ujde, kilogramy, které unese a výškové metry, které nastoupá, v báječném koktejlu barev, vůní, zvuků a okamžiků s lidmi, které už možná nikdy nepotká.

Mám-li být ještě konkrétnější, jsou to ty momenty, které vám vženou slzy od očí. Jako když jsem poprvé uviděla Fitz Roy, nebo přes pláň pozorovala Torres del Paine.

Jaký byl váš nejlepší cestovatelský zážitek? Kde se vám nejvíce líbilo? A jaký je váš vztah k výzvám a soutěžím v časopisech?

4 komentáře na „Nejlepší zážitek pro Žena a život“

    1. Děkuji moc! Časopis je skoro všude vyprodaný, jsou u něj antiperspiranty zdarma 🙂 uspěla jsem až na OC Šestka. Ale ráda ho někdy ukážu u kávy 😉

  1. My něco podobného chystáme od října, ráda si všechny články pročtu 🙂 A ano, pro hodně lidí v mém okolí je to taky dost nepochopitelné.

    1. Krása, tak to držím palce a kdyby bylo třeba, nabízím možnost konzultace, protože Patagonii jsem ještě všechnu nestihla sepsat 🙂
      Naučila jsem se okolí neřešít. Každý má zkrátka jiné cíle a životní styl. My bereme peníze jako prostředek, většina bohužel jako cíl. A to je potom jasný, že nás nechápou…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *