Test funkčního trička SCUTUM Wear

Kvalitní outdoorové oblečení je klíčem k pohodlí. Nejenže vás zahřeje, když potřebujete, ale tolik se v něm nezpotíte, rychle schne a ještě míň váží, takže se netaháte jako soumar. Přesvědčila jsem se o tom v Patagonii, kde jsem si na tři týdny vystačila s 50l batohem, zatímco všichni kolem měli 70 litrů.

Při oblékání je vrstvení základ a řekla bych, že spodní a svrchní vrstvy jsou ty nejdůležitější. Proto jsem byla moc ráda, když jsem dostala na otestování funkční tričko české značky SCUTUM Wear.

Vybrala jsem si variantu s krátkým rukávem, takže jsem ji měla příležitost vyzkoušet i v průběhu léta. Přestože jsem kvůli sádře nemohla na skály, otestovala jsem ho na kole a při výšlapech. Osvědčilo se výborně!

Tričko SCUTUM Wear
Tričko SCUTUM Wear

Vaše druhá kůže

Při objednávání velikosti jsem byla upozorněna, že je dobré volit spíše menší velikost, aby tričko skutečně přiléhalo. Místo M jsem si tedy objednala S, ale vlivem nějakého šotka dorazilo dokonce XS. Nevadí, mám ho skutečně jako druhou kůži, a naštěstí nikde neškrtí a neomezuje. Díky pevnějšímu materiálu navíc hezky tvaruje postavu, což není nikdy na škodu, že. Jen se budu muset po kavárnách s dortíky trochu hlídat. ?

Jak SCUTUM Wear padne?

Znáte ten pocit, že si někde pohodlně sednete a cítíte, jak se vám na zádech vyhrnulo tričko? Jak vám za chvilku začne na ta záda táhnout? Tak s tričkem SCUTUM tenhle pocit zapomenete. Je tak dlouhé, že se vám jednoduše nevyhrne. Vyzkoušeno a to mám 180 cm ?

Další vychytávkou jsou prodloužené rukávy – u krátkého trička je máte skoro k loktům. Praktické je to zejména pokud zatínáte svaly – něco zvedáte, lezete apod. – rukáv se vám nikde nezařezává, i když je tričko upnuté. Nemluvě o tom, že pro nás zmrzliny je to super v chladnějším počasí.

Vybrala jsem si černé, ale v khaky zelené taky není špatné, foto: SCUTUM Wear
Vybrala jsem si černé, ale v khaky zelené taky není špatné, foto: SCUTUM Wear

Z čeho je ušité?

Jak už jsem zmínila, materiál je pevnější. Výrobce uvádí, že se jedná o 92 % polyamid supplex a 8 % lycru v případě těla a 92 % polyester, 2 % polyamid a 6 % lycru v případě bočních “větracích” panelů. To člověku samo o sobě mnoho neřekne, ale jako uživatelka musím vyzdvihnout, že materiál trička je příjemný. Žádné kousání či škrábání! Navíc působí velmi odolně (nebudete se bát, že si je někde zatrhnete nebo odřete), takže bude ideálním společníkem na dlouhé treky s krosnou či běh se zátěží apod. A to nejlepší na konec – skutečně dobře “dýchalo”, rychle schlo a ani po několikadenním nošení nesmrdělo.

Na co se hodí?

Jednoduše na sport i do nepohody. Díky prodloužené délce je skvělé na kolo, odolnější materiál zase nahrává nějaké zátěži, třeba treku s batohem na zádech. Skvěle hřeje, ale díky odvětrávání a krátkému rukávu se v něm nesplavíte. No a jako bonus v něm budete dobře vypadat. ?

Velmi vážně uvažuji o pořízení varianty s dlouhým rukávem na zimní sporty, ale třeba mi ji donese Ježíšek…

Ocením vaše komentáře a postřehy!