Instax -ní vzpomínky

[:cs]Nebýt tohoto blogu, jen málokdy bych se dostala k tomu, abych si zpětně prošla fotky, vybrala ty nejlepší a upravila je. Ale ani když tohle všechno udělám, nedostanu se už k tomu, abych je nechala vytisknout. Co s nimi, že? Jenže s fotkami naší Cestovatelky jsem to chtěla jinak. Primárně jsem chtěla vytvořit vzpomínku pro nás i pro ni. Něco hmatatelného, co si budeme moci společně prohlížet. Prvním krokem bylo koupit album, ale abych měla jistotu, že nezůstane prázdné na polici, rozhodla jsem se pořídit nám k němu Instax.

Pro ty, kdo nevědí, jak Instax funguje: fotky z něj se tisknou okamžitě. Zachová si tak autenticitu momentu, můžete si na okraj fotky něco připsat, ale hlavně ji máte během pár sekund. Odpadá celý proces vyvolávání a vyzvedávání fotek, jak jste byli zvyklí. Jistě, Instax neumožňuje takové technické možnosti jako zrcadlovka, kvalitativně bych ho přirovnala spíš k foťákům v mobilech. Klíčem je ale ta rychlost, s jakou fotku máte fyzicky v ruce.

Instax
Památka na naši první vycházku s kočárkem. Instax SQ10 má i samospoušť.

Měla jsem možnost si to vyzkoušet u kamarádky na svatbě a byla jsem nadšená. Jediné, co mě odrazovalo, byly vyšší pořizovací náklady na fotopapíry. Bála jsem se, že si je rychle vyplácám na fotky, se kterými nebudu spokojená. Když jsem objevila Instax SQ10, odpadla i tato obava. Umožňuje totiž fotit do paměti nebo na kartu s tím, že si fotky můžete lehce upravit pomocí filtrů či nastavení přímo ve foťáku, ale hlavně si vyberete, které chcete vytisknout. Pořád si zachovává jedinečnost okamžiku, ale přitom se vám nestane, že byste fotku zahodili jako nevyhovující.

Po více než měsíci používání už bych neměnila. Nadchl se i zpočátku skeptický Muž. Instax nám pomáhá jednoduše zaznamenávat proměny naší Cestovatelky tak, že i když máme plné mobily, zůstanou nám pro ni i krásné vytištěné fotky s poznámkami.

Objevila jsem jedinou věc, kterou bych změnila. Fotky se z Instaxu dají dostat jen na kartě (na kterou tak musíte mít čtečku), z nepochopitelného důvodu se nedají stáhnout třeba přes napájecí kabel. Věřím, že to v další verzi napraví.

Instax
Naše první společné album se díky Instaxu pravidelně plní.

Pokud byste si Instax také rádi pořídili, získala jsem pro vás od e-shopu Instaxshop.cz 5% slevu. Při platbě stačí zadat promokód: instaxshop72martinka.

[:]

6 komentářů na „Instax -ní vzpomínky“

    1. Super!
      SQ10 má tu výhodu, že si můžeš fotky lehce upravit přímo v něm, než je vytiskneš. Je tam dokonce i několik filtrů, takže se s tím dá docela pohrát.

    1. To jsem ráda.
      A nepřišla náhodou na to, jak na něm vytisknout i fotky pořízené jinde? Zkoušela jsem je nakopírovat na kartu, ale Instax je pak nenačte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *