Herbář – nový objev na ČT

Mnoho let jsem se nestydatě cpala vším, na co jsem zrovna měla chuť. Nijak zvlášť jsem neexperimentovala, jela jsem si českou klasiku občas doplněnou bagetou či fast foodem, když jsem nestíhala. Můj metabolismus s tím neměl problém, já jsem ale často trpěla šíleným hladem, ze kterého jsem měla až křeče. Dnes si již uvědomuji, že nejsem popelnice a mohu si vybírat. Jasně, občas zahřeším, ale i tak moje obzory, co se gastronomie týče, rozhodně stojí za to rozšířit.
 
Teprve se pomalu rozkoukávám, objevuji nové ingredience i způsoby využití těch již známých. Postupuji pomalu, vyhledávám na internetu, mého budoucího velkého rádce v knižní podobě přinese Ježíšek. Do té doby budu objevovat nový pořad.
 

Úplnou náhodou jsem narazila na pomocníka, který mě nadchl obsahem i zpracováním. A to je kombinace, kterou u České televize bohužel nenajdete úplně často. Řeč je o Herbáři – (pro mě) nový pořad zaměřený na vaření, respektive zdravý životní styl. Linda Rybová a Kateřina Winterová v něm velmi přirozeně a civilně předvádějí, že s trochou snahy si doma můžeme udělat spoustu moc dobrých, zdravých a kvalitních věcí. To by samo o sobě nebylo nic tak zvláštního – dvě dobře vypadající herečky si udělaly show. Co mě ale u tohoto pořadu překvapilo, je kvalita, s jakou je natočen. Takovou kameru na veřejnoprávní televizi nevídáme a je to škoda! Osvěžující záběry z velmi příjemného prostředí. Zapomeňte na přeplácaná či přetechnizovaná studia se super moderním nádobím. Tady se vaří jako na chalupě v rendlíku, který pamatuje ještě naše babičky. Uvnitř i venku, v jednoduchých kulisách, ve kterých se očividně skutečně žije. Občas projde dítě a dostane ochutnat, někdy se jedna druhé zeptá, kde najde to či ono. Jako celek výborné, přirozeně vtipné, žádná křeč.
 
 
Těším se na doporučení na podobné zdroje informaci!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *