Začíná Designblok!

Důvod, proč jsem ještě ani měsíc po návratu nebyla schopná dopsat naše dobrodružství z cesty po Evropě, je moje práce. Miluju ji a občas nenávidím, ale tento týden ji zrovna zbožňuji, protože se celá točí kolem Designbloku!
Oficiálně Prague Design a Fashion Week začíná až dnes, ale já jsem něco málo viděla už včera, proto se s vámi o to chci podělit. 
Hlavním místem dění je Superstudio, které je letos umístěno skvěle v centru. Hotel Evropa vypadá, že má nejlepší časy za sebou, takže je na Designbloku, aby dokázal, že nejlepší čas tohoto krásného secesního prostoru přišel právě teď.
Výhled, který se vám jen tak nepoštěstí (v tomto případě z balkonu expozice RAVAK)
Superstudio klasicky přináší prezentace značek v oblasti designu nábytku a bytových doplňků. Umístění do bývalého hotelu přináší vtipné řešení reprezentačních prostor – každý hotelový pokoj skrývá prezentaci jedné značky. A vy se tak můžete nacházet a ztrácet v nádheře historické a moderní.
Ze značek stojí za zmínku například: Preciosa, Křehký, Ikea, Artemide… Moc hezky vypadá Dougles Dolce Vita Beauty Budoir ve 4. patře.
iPhone si se světlem uvnitř moc nevěděl rady, ale byla by škoda vám to neukázat
Mým druhým oblíbeným místem je Art House v Colloredo-Mansfeldském paláci. Designblok je tu již po druhé a za sebe musím říci, že doufám, že tu bude i v dalších letech. Chátrající barokní památka má takovou atmosféru, že by ji stálo za to navštívit i prázdnou, ale s prezentacemi Chanelu, Liběny Rochové a řady holandských designérů nevyslovitelných jmen je to MUST SEE. 
Z ledových kapek pomalu odkapává voda….
Skleněné náhrdelníky

Tím to ale nekončí! Designblok přináší i letos Openstudio, kde se kromě již designérů- profesionálů představují i umělecké školy, a nově také Superstudio Hra – výběr designových hraček a instalací spojených s dětstvím. O nich ale něco zase příště.

2 komentáře na „Začíná Designblok!“

Ocením vaše komentáře a postřehy!