Rozcvička na Kokořínsku

Zatímco minulý týden jsme se byli protáhnout na skalách v Srbsku, tuto neděli jsme se rozhodli pro pěší výlet. Pokud to počasí dovolí, rádi bychom v brzké době vyrazili do rakouských Alp, takže je potřeba se po zimě trochu rozcvičit.
Volba padla na Kokořínsko, kde je podle průvodce také mnoho lezeckých cest. Kvůli dešti v předchozích dnech však lezecká výbava zůstává doma. Jedeme jen na obhlídku. 
Jedná se o zcela spontánní nápad, takže nemáme nic promyšleno. Když se nám zalíbí rybník Harasov, okamžitě z něj uděláme výchozí bod našeho výletu. Červená značka od něj vede až pod hrad, takže máme jistotu, že ho nemineme.

Příležitost předvést svou rovnováhu? Horolezec jde do toho…
Svrběly nás prsty, ale na odjištěnou cestu jsme nenarazili.
Jestli pak místí pán domu oceňuje, co má za humny?

K červené značne jsme si přidali pár desítek výškových metrů a pokochali se i z vyhlídek na Podhradské cestě.

Nakonec jsme až k hradu dorazili.

Z Prahy je to na Kokořínsko asi 45 min, příroda je tu krásná, stezky upravené, na rychlý výlet jak dělané. Jen doporučuji s občerstvením počkat dál od hradu. Přestože architektonické zpracování restaurace na nás zapůsobilo jako lampa na můru, naše chuťové buňky zažily velké zklamání. Omezený výběr bych jim odpustila (někdy to je naopak známka kvality), ale ošizené jídlo, hnusné kafe a nepříjemnou obsluhu nikoliv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *