Když velcí prodejci outdooru selžou…

Potřebovala jsem boty. Nízké přístupovky do lehkého terénu, nic technologicky ani finančně náročného, ale zase ne úplné “žvejky”. Nepotřebuji drahé do detailu propracované boty, jaké mají horolezci, kteří lezou více délky a vůbec – jsou v horách jako doma. Stačí mi trochu lepší tenisky do Stromovky i do lesa. Moje představa byla jasná, po návštěvě několika renomovaných prodejců outdooru se však zdála nesplnitelná.
V Hudy sportu jsem narazila na překvapivě malý výběr a hlavně nedostatek velikostí (Perštýn). Slečna, která mě obsluhovala, byla milá, ale působila, že jí je srdečně jedno, jestli si něco koupím. Také jsem měla pocit, že má nastudováno několik popisek bot, ale v tom zbytku se moc neorientuje.
Pravý opak mě čekal v Rock Pointu (Perštýn). Prodejci- machři mi udělali přednášku o všech možných podrážkách/obsádkách/membránách, ale nedokázali pochopit, co potřebuji a že boty za 3500 Kč jsou mimo můj finanční limit. Raději si připlatím za kotníčkové boty (moje Hanwagy dosloužily), protože ty se svými rozviklanými kotníky užiju podstatně lépe. Borci ale jako by neslyšeli, takže jsem na konec odcházela s tím, že od nich bych si boty ani nekoupila.
Nečekala jsem, že mě zklame i Hannibal. Na Senovážném náměstí jsem objevila výborné boty a dokonce ve slevě, ale malé. Aktivní prodavač mě hned poslal nad Mírák, kde měli mít potřebnou velikost, a ujišťoval mě, že sleva platí i tam. Jenže ouha! Tam o tom nic nevěděli a jiné boty, které by přicházely v úvahu také neměli. Takže zbytečná cesta a naštvání jen proto, že neuměli s počítačem.
Horolezec mi od začátku doporučoval Kamzíka v Českých Budějovicích. Nevěřila jsem, že by tam mohli mít dostatečný výběr modelů a hlavně velikostí. I když jsme na Krumlovském horákovi vyhráli nějakou slevu, kvůli mé skepsi jsme ji nikdy nevyužili. Teď měl tedy Kamzík jedinečnou příležitost mě přesvědčit.
Ze začátku to vypadalo, že odejdu s nepořízenou. Znovu jsem se dostala do situace, že jsem musela téměř obhajovat, proč za boty nechci platit 3500 Kč. Když už jsem si ze zoufalství začala zkoušet i kotníčkové boty, padl mi náhodou zrak na zlevněné Vaude. I když byly ve slevě, měli velikosti i na mě! Samým nadšením jsem hledala dál i obuv pro náročnější terén. Tam jsem cenový strop neměla. A v tom mi prodavač přinesl ukázat další Vaude. Opět fantasticky pohodlné, hezoučké a také za super cenu!
Zdá se, že Kamzík nakopal velkým prodejcům zadek 🙂
Na procházky…

Do hor 🙂

Ocením vaše komentáře a postřehy!