Wakeboard – ideální sport pro horké letní dny

Horké počasí láká spíš k povalování někde ve stínu, ale jsou i sporty, které vám umožní být aktivní a přitom se nezapotit. My jsme letos objevili wakeboard a hned jsme mu propadli.

Nejprve musím učinit pokání – na wakeboard mě můj kamarád Kořka lákal už dávno, ale já ho neposlechla. Měli jsme spoustu lezení, ale letos na to musím kvůli sádře pomaleji. Shoda náhod nás dovedla do okolí Stráže pod Ralskem a tam k tomu došlo – láska na první žblunknutí. 🙂

Asi by se slušelo wakeboard představit. V zásadě jde o prkno ne nepodobné snowboardu. Je trochu širší, kratší a jsou k němu připevněny gumové boty. Na tomhle prkénku se jezdí po vodě, kdy vás táhle buď člun, nebo vlek. Ve Stráži pod Ralskem je právě ten vlek, což má podle mě mnoho výhod.

Kamarádka na krátkém vleku, Stráž pod Ralskem
Kamarádka na krátkém vleku, Stráž pod Ralskem

Vybrat si tu můžete ze dvou možností – vrhnout se hned na velký okruh, kde vás lano táhne 30 km/hod, nebo se nejdřív rozkoukat na kratším a pomalejším vleku.

Na velkém vleku jezdí současně více jezdců a rychlost je konstantní. Když spadnete, tak se prostě musíte doplácat zpět na břeh a dojít po svých. Jak ale jízdu jednou zvládnete, máte možnost vyzkoušet si skokánky a řadu triků.

https://youtu.be/D1Q1vNE-Cfs

Malý vlek táhne pouze jednoho jezdce, a tudíž zpomaluje a zrychluje podle vašich schopností. Když spadnete, vrátí se vlek k vám a můžete pokračovat, nebo vás dotáhne ke břehu.

Zatímco já jsem pokorně začala na verzi pro začátečníky, můj sportovně nadaný partner šel rovnou na hlavní atrakci. Jak nám to šlo? Pro mě je úspěch, že jsem na třetí pokus objela bójky a držela se na wakeboardu už celkem stabilně (byť ne dokonale). Zato partner zahambil všechny začátečníky v okolí, protože na velkém vleku jezdil hned prakticky bez problémů.

Takhle to ten můj „začátečník“ dával po pár pokusech.

Co na wakeboard potřebujete?

  • plavky nebo oděv, ve kterém vám bude pohodlné se kompletně namočit (pokud máte vlastní neopren, nic jím nezkazíte). Dámám osobně doporučuji přes plavky šortky, vyhnete se nechtěnému faux pas 🙂
  • čočky, pokud nosíte brýle
  • půjčit si wakeboard (půjčovné ve Stráži je 200 Kč/2 hod + 500 Kč záloha)
  • vestu (k dispozici zdarma), helmu (na velkém vleku, chcete-li skákat)
  • vstupné – máte na výběr mezi jednotlivými jízdami a půldenním/denním jízdným. Úplným začátečníkům na malém vleku doporučuji max. 5 jízd. Zničíte se dostatečně 🙂
  • Podrobný ceník a informace o Cable Wake Park Stráž

Uložit

2 komentáře na „Wakeboard – ideální sport pro horké letní dny“

    1. Chachá, já ještě na velkém vleku neujela víc jak pár metrů 🙁 Ale Radovan si na air rally brousí zuby, myslím, že mu budou stačit 2-3 návštěvy a má to tam 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *