Nejlepší kavárny v Praze

Pokud zrovna necestuji nebo nesportuji, jsem ultimátní kavárenská povalečka. Miluji dobrou kávu, baví mě interiéry kaváren, oceňuji domácí produkty a velmi si potrpím na snídaně nebo alespoň dorty. Hodně často někomu kavárny doporučuji a uvědomila jsem si, že by bylo praktické, udělat si takový seznam těch nejlepších, které v Praze navštěvuji.

Moje maličkost v Parloru
Moje maličkost v Parloru, foto by Lady Kerstyn

Nejlepší káva

EMA espresso bar

S mojí kavárenskou parťačkou Lady Kerstyn na EMU nedáme dopustit. Nevynechám jedinou příležitost, abych si cestou kolem pro to jejich kafe nezašla. Zbožňuji affogato a ty jejich sandwiche či skořicový šnek!

První nedostatek na jinak zcela dokonalé EMĚ jsem objevila teprve nedávno – není tam wi-fi. Ale to se dá vzhledem k charakteru espresso baru lehce omluvit. 🙂

EMA espresso bar, foto by Lady Kerstyn

Kde ji najdete? EMA espresso bar: Na Florenci 3, Praha 1 – hned u výlezu ze stanice metra Náměstí Republiky směrem k Masarykovu nádraží.

Café Lounge

Stejně kvalitní káva jen útulnější a elegantnější prostředí, Café Lounge je totiž taková dospělejší sestra hipsterky EMY. Obě kavárny mají stejného majitele, takže co do kvality produktů a služeb tady nemůžete šlápnout vedle. Kromě dortíků si tu můžete dát i snídani či oběd, jen je lepší si udělat rezervaci předem.

Café Lounge
Café Lounge – cappuccino a linecké, moje srdcovka

Kde ji najdete? Café Lounge: Plaská 8, Praha 5 – nedaleko od zastávky tram Újezd.

Nejlepší interiér

Kavárna co hledá jméno

O vítězi této kategorie nelze pochybovat, vždyť se stačí podívat na jejich Instagram. Proměna bývalé truhlárny je dokonalá a fotogeničnost jejich toalet je již v podstatě kultovní. A k tomu ta skvělá káva!

K naprosté dokonalosti by stačilo jen doladit zásobování. Zatím jsem pokaždé narazila na to, že něco z lístku ještě nebylo připraveno.

Kavárna co hledá jméno – flatwhite

Pro podrobnější reportáž a hlavně krásné fotky klikejte sem.

Kde ji najdete? Kavárna co hledá jméno: Stroupežnického 10, Praha 5 – jen kousek od metra Anděl.

La Boheme Cafe

Můj vítěz, když mám chuť se rozvalit v pohodlném křesle s knížkou. Protože křesla tu mají úžasná a atmostéru také. Skvělá káva je samozřejmostí a dortíky jen třešničkou na dortu.

Abych jen nechválila tak si dovolím upozornit, že občas tu člověk dlouho čeká, než upoutá zájem obsluhy. Ale zase si tím déle může hovět v křesle 🙂

La Boheme Cafe
La Boheme Cafe

Kde ji najdete? La Boheme Cafe: Sázavská 32, Praha 2 – nedaleko náměstí Míru.

Nejlepší snídaně a dorty

Díky práci jsem před několika lety poprvé okusila tu slast, když vám snídani přichystají v kavárně. Od té doby se čas od času nechávám tímto způsobem rozmazlit.

Phill's Corner
Phill’s Corner – skvělý sandwich s avokádem a vejcem. Komunardů 894/32, Praha 7 Holešovice
Místo

Tahle kavárna by si právem zasloužila být už v kategorii s nejlepší kávou,(však jsem tu také objevila flatwhite), ale v čem pro mě Místo zaujímá první místo, jsou snídaně. Le-gen-dár-ní! Jejich anglická snídaně mě zasytí na půl dne a ani po zhruba roce, co na ni chodím, ji nezačali šidit. A lívance jsou opravdu veeelké lívance se spoustou jogurtu a ovoce, žádné sušinky!

Je to také ideální místo pro pracovní setkání. U všech stolků najdete el. zásuvky, wi-fi běží spolehlivě a jednoduchý design nerozptyluje. Nejradši bych pracovala jen odsud!

Dlouho jsem přemýšlela, co bych této kavárně vytkla a napadá mě jediné – kdyby měli otevřeno ve všední dny aspoň o půl hodiny dřív, stihla bych kafe s sebou do práce 🙂

Místo - Anglická snídaně
Místo – Anglická snídaně

Kde ji najdete? Místo: Bubenečská 12, Praha 6 – pár desítek metrů od Hradčanské.

Home Kitchen

Uznávám, nejde o kavárnu, ale na seznam jsem tenhle podnik přidat musela. Ptáte se proč? A bude vám stačit fakt, že se obsluha v sobotu i ve 13 hod zeptá, jestli má přinést menu snídaňové, nebo už obědové? 😛

Home Kitchen

Kde tento podnik najdete? Home Kitchen: Kozí 5, Praha 1 – jen co by kamenem dohodil ze Staroměstského náměstí.

nejlepší exteriér

Coffee Corner

Jednoznačný vítěz hledáte- li příjemné posezení venku. Výběrovou kávu sice nečekejte, ale obsluha a výborné limonády vám to vynahradí. Ideální pro trávení krásných letních dní.

Coffee Corner
Coffee Corner

Podrobnější reportáž o naší první návštěvě najdete zde.

Kde ji najdete? Coffee Corner: Nad Ohradou 17, Praha- Žižkov. Nachází se na kraji areálu campu.

 

Jaké kavárny máte nejradši vy? Potvrpíte si na výběrovou kávu?

Coffee Corner – i když to nebyl flatwhite, na jaký jsem zvyklá, úžasné místo a skvělá obsluha mě přesvědčily! Foto by Lady Kerstyn

9 komentářů na „Nejlepší kavárny v Praze“

 1. Jídla dobrý, kávy luxusní, ale ty interiéry… Hlavně, ať to co nejvíc připomíná něco, co už někdo postavil v Berlíně. A já mám rád i mramor, intimní osvétlení a baristu s kravatou bez plnovousu a copu. A když chtějí mít v CoffeeSource knihovnu, mají si tam dát knihy a ne tu atrapu-fototapetu. Nejlepší atmosféra je v Pražírně v Lublaňský. A pište dál, hezký článek. ?

  1. Děkuji moc! Porovnání s Berlínem zatím nemám, ale určitě mám v plánu to brzy napravit. Pražírnu si přidávám na seznam – must see. 🙂

 2. Čekání v La Boheme? Mi ani nepříjde teda. Mají špičkovou oblsluhu.
  Ale v kavárně, co hledá jméno ano. Byla jsem tam třikrát, z toho jsem dvakrát čekala půlhodiny , aby si mě obsluha všimla (mávání a oslovení očevidně jim nic neříká, naprostý ignor). Pak jsem čekala asi 25 minut na objednávku, takže tak.
  Potřetí jsem radši šla rovnou na bar. Odpustila bych jim to, kdyby se to stalo jenom mě. Ale bohužel znám další , kteří to zažili několikrát.
  Jinak mají naprosto krásný interiér, super napád a širokou nabídku.

  1. Myslím, že se La Boheme zlepšila, bývalo to mnohem horší. Co se týče Kavárny, co hledá jméno, tak ji beru fakt jako designovku, kde si na nutnost kvality služeb musí teprve přijít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *