Test Arctic Field Ration

Kdy jindy vyzkoušet norské mrazem sušené armádní jídlo než po skialpové túře? Hladoví a unavení jsme se testované Chicken Tikka Masala prakticky vrhli. I když nás Kleboň s Vráťou varovali, že vojenské bašty většinou za moc nestojí, nakonec se nechali přesvědčit a ochutnávali s námi. A jak nám tedy chutnalo?

O praktičnosti kvalitních sušených outdoorových jídel jsem psala již v minulém testu. Tentokrát to musím zopakovat. S tou zátěží, kterou jsme nahoru na winterraum táhli, jsem jeho nízkou váhu opravdu ocenila.

co SKRÝVÁ real field meal?

Kakao, energetický nápoj, instantní kávu, proteinovou tyčinku, čokoládu, žvýkačky, chleba, nugátový krém, hlavní chod- chicken tikka masala, plastovou lžíci, desinfekční ubrousek a sáček na odpadky.

Balíček by vám měl vystačit na celodenní akci v terénu.

Denní menu bych si z toho sestavila následovně:

Snídaně – žitný chléb s nugátovým krémem a kakaem. Na chleba jsem byla nejvíce zvědavá, ale i když byl hutný, chutnal lépe, než jsem čekala.  Spíše než ke chlebu bych ho ale přirovnala k nějaké žemlo- ciabbatě. Zatímco nugátový krém bych hodnotila jako průměrný, na kakau jsem si vysloveně pochutnala.

Svačina – proteinová tyčinka. Překvapila mě těžko definovatelnou chutí. Podle obalu je jejím účelem energeticky nakopnout a to asi funguje. Kdybych chtěla hodně rýpat, tak bych vytkla palmový olej.

Rozšifrovala jsem, že energetický nápoj se rozpouští v půl litru vody. Zkusila jsem to s teplou vodou a bylo to výborné. Skoro jako „horké jablko“!  Jediné, nad čím se pořád zamýšlím, je ten půl litr vody. Přijde mi to málo. Většinou s sebou člověk nese alespoň litrovou lahev, takže bych čekala, že i nápoj tomu bude uzpůsoben.

Hlavní chod po túře – Chicken tikka masala. Jedná se opět o jednoduchou přípravu, kdy horkou vodu lejete přímo do sáčku. To nám trošku koplikoval fakt, že ryska na množství vody je trochu nelogicky zvenku pytlíku. Nicméně poradili jsme si a pak čekali 9 minut z návodem doporučených 8-10 min.  Poučení – vody může být o něco více, je třeba hodně pečlivě míchat a vyplatí se počkat si 10 minut.

První postřehy – neuvěřitelně to vonělo! Vzhled nic moc, ale ta chuť! Záhy jsem litovala, že jsem měla jen jedno balení. 🙂 Úplně poctivě mohu říci, že chuťově ARCTIC FIELD RATIO předčilo všechna sušená jídla, která jsem kdy jedla. Tak dobré to bylo! I přesto, že jsme se z jednoho sáčku krmili dva a ještě dávali ochutnat dál, jsme se najedli. Takže pro jednoho to bude opravdu pěkná porce. „Jestli se takhle stravuje norská armáda, tak rukujem“, říkali kluci. 🙂

ARCTIC FIELD RATIO – Chicken Tikka Masala – vonělo tak, že přesvědšilo i zaryté odpůrce vojenského jídla, aby ochutnali 🙂

Dezert – čokoládová tyčinka a káva. Norové na sobě opravdu nešetří, takhle polní tyčinka má 60 % kakaa. 🙂 Kafi ale vůbec nerozumí. To jsem  prostě nedokázala vypít a to jsem měla po kafi celkem absťák. Možná by pomohlo trochu cukru (a to už normálně kávu nesladím), ale součástí balení nebyl. Rozhodně pak ale bodly přiložené zvýkačky. 🙂

Hodnocení

ARCTIC FIELD RATIO má praktické balení all-in-one, nízkou hmotnost, ale vysokou energetickou hodnotu. Bála jsem se chuti, ale velmi příjemně mě překvapila. Kromě kávy a proteinové tyčinky bych si s chutí dala vše znovu.

Mrazem sušenému jídlu trocha sněhu neuškodí 🙂

Vytkla bych vlastně jen to, že chybí snadno nalezitelné instrukce. Každou jednotlivou položku musíte studovat zvlášť, což je nepraktické, když máte vše zabaleno v jednom balíku. Navíc hlavní balení nemá kompletní výčet všeho, co najdete uvnitř (chybí třeba informace o lžíci), obsahově se rozchází norské a anglické popisky. Informace v češtině zatím chybí úplně. To je ale asi dáno tím, že produkt ještě není v běžných obchodech. Jeho  výhradním distributor má v tomto ohledu co zlepšovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *