PRAGTIQUE = pravé suvenýry z České republiky

[:cs]Možná to znáte – přijedou vám přátelé ze zahraničí, nebo naopak někam vyrážíte a sháníte něco typicky českého jako dárek. Ne vždycky se hodí Becherovka, je třeba vymýšlet něco sofistikovanějšího, nebo prostě jen chcete být originální. Přesně tohle jsem nedávno řešila, kdy jsem chtěla do zahraničí poslat něco typicky českého, ale standardní nabídka suvenýrů mě neuspokojila. Nevzdávala jsem to a objevila PRAGTIQUE. Úžasný obchůdek se suvenýry, které jsou v Čechách navrženy i vyrobeny a ještě o naší zemi něco vypovídají. Designová kapka v moři kýčů s ruskými motivy… prostě ideál!

Pragtique

Překvapilo mě, jaký výběr Prag- boutique nabízí na relativně malém prostoru. Najdete tu suvenýr takřka pro každého. Magnety, hrnečky, čokolády, klíčenky, tašky, trička, bloky… Mně osobně učaroval motiv Čapkova robota a pexeso, díky kterému snadno a stylově vysvětlíte základní české speciality a historii i cizincům.

Přívěsky na klíče s motivem Čapkova robota a pražského Golema

O to totiž v Pragtique jde – typicky česká témata zpracovává parta českých designérů- vycházejících hvězd: Tomski & Polanski (moji oblíbenci), FunkFu, Alžběta Jungová (má oblíbená fotografka) a aktuálně nejnovější „přírůstek“ Yveta Kroupová, která má na svědomí kolekci s motivem Týnského chrámu.

Kostel Matky Boží před Týnem

Yveta si Týnský chrám vybrala sama, protože ráda pracuje s vektory a souměrností. Její grafické zpracování, bylo představeno v rámci speciální prohlídky chrámu, které jsem se s radostí zúčastnila. Měli jsme naprosto unikátní možnost si projít celý chrám včetně věže a střechy, na které momentálně probíhá rozsáhlá rekonstrukce.

Výhled z Týnského chrámu
Kostel Matky Boží před Týnem – půda v průběhu opravy střechy
To nejzvláštnější umístění Toitoiky, co jsem kdy viděla! O to jsem se prostě musela podělit 🙂

Obchod najdete v pasáži Platýz, Národní 37, Praha 1

 

Co vozíte do zahraničí vy, nebo kam posíláte kamarády – turisty pro suvenýry?

 [:]

8 komentářů na „PRAGTIQUE = pravé suvenýry z České republiky“

 1. To je skvělý tip! Zahraniční návštěvy k nám jezdí celkem často a odvážejí si převážně zmíněnou Becherovku (a taky slivovici od mé moravské babičky 🙂 ) Klasické suvenýry jsou dost hrozné…dokonce mám sama nápad na vkusné suvenýry z Prahy, pokud se mi to podaří zrealizovat, tak se s nimi určitě zkusím spojit 🙂 Výhled z Týnského chrámu jsem obdivovala na tvých IG stories, to je vážně nádhera!!

  1. Děkuju! Týnský chrám byl úžasný! Je hrozná škoda, že věže nejsou běžně přístupné. Co jsem ale netušila – chrám jako takový přístupný je, a to dokonce zdarma! Rozhodně doporučuji navštívit, speciální doporučení mám na koncert na Dušičky. 🙂

 2. Tak toto nelze jinak, než podporovat! 🙂 Na běžné suvenýry jsem úplně alergická, zvlášť, když mám s sebou nějakého cizince a ten půl dne prolízá jen to! Dáreček v podobě „české matriošky“ chce totiž každý! 😀 A nebo mikinu drinking team…zvracím! 😀 Vůbec jsem o tomto obchůdku nevěděla, takže moc děkuji za inspiraci, kam cizince dotáhnout! 🙂

  http://www.lifestylebirdie.com

  1. Mám to stejně. Matriošky zakazuju a cokoliv klasického „nápisového“ taky. ? Obchůdek je zastrčený, tak je potřeba jim trochu pomoct. ? Ale já se za suvenýry z ČR prostě stydět nechci a mám radost, že už se někdo snaží o změnu!

 3. Ja casto vozim drevene hracky, kosmetiku a bizuterii z Manufaktury, nebo treba Krtecka. 🙂 Tak tohle by byla prijemna zmena. Capkuv robot se mi ozvlaste libi, to jsem jeste zadnym zahranicnim kamaradum nic takoveho nedala, ale myslim, ze se tak brzy stane – moc moc dekuji za tip, vypada to skvele!! 🙂

  1. Krtečka jsem vyvážela do Norska, kde je to velmi populární. Největší radost jsem tam ale udělala s DVD pohádky Tři oříšky pro Popelku, na kterém byly anglické titulky. Norové ji mají nadabovanou starým pánem ?
   Pragtique mě baví hlavně jako protiváha toho ruského kýče, ale až někam pojedu, určitě tam nakoupím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *