Cestování singl

Cestujete vždycky v páru/v partě, nebo také sami? Já jsem si vždycky myslela, že na singl cestování jsem srab, ale v posledních letech jsem si dokázala, že to jde. A člověk vlastně není nikdy úplně sám, že? Jak na to, když se vám chce hrozně cestovat, ale zrovna nemáte s kým?

1) Erasmus a jemu podobné programy

Jedním z benefitů studia na vysoké škole je možnost vycestovat do zahraničí. Doporučuji všem! Rozhodně neplatí, že na Erasmu se jen paří a nic z toho nemáte. I když náhodou opravdu rezignujete na akademické znalosti, posune vás to osobnostně a třeba (jako já) objevíte svoji lásku k cestování.
Vysokoškolské studijní programy jsou rozhodně nejjednodušším, nejbezpečnějším a cenově nejpřijatelnějším způsobem, jak se někam vypravit singl.

Na Erasmu se potkáte lidi z celého světa a některá přátelství pobytem neskončí

2) Jazykový kurz

Pokud si přejete někam vyrazit sami a jste spíše městský typ, vřele doporučuji! Jazykový kurz vám poskytne dostatek svobody a samostatnosti, něco se naučíte a přitom máte jistotu, že kolem vás vždycky bude parta dalších lidí. A nebojte se, můžete jej absolvovat v každém věku! Mojí norské spolužačce v Miláně bylo 76 let a každý rok tímto způsobem objevuje nějakou evropskou zemi.

Tip: Osvědčilo se mi zařídit si ubytování přes Air BnB v dochozí vzdálenosti do školy, vybrat si dopolední lekce a pak mít celá odpoledne na procházky po městě a objevování kaváren. Pokud si ale netroufáte, škola vám ubytování zajistí sama.

Studovat jazyky a přitom cestovat lze v každém věku

3) Cestovní kancelář

Když jsem se rozhodla jet do Patagonie bez partnera, rozhodla jsem se využít CK, protože bych se v Jižní Americe bez znalosti španělštiny bála. Cestování s průvodcem má své nepopíratelné výhody a ve skupině podobně naladěných lidí navíc můžete najít přátele. Tomu, jak vybrat vhodnou cestovku právě pro vás, budu věnovat další článek.

Cestování s průvodcem v partě cizích lidí se v některých oblastech může vyplatit.

4) Na vlastní pěst

Máte největší svobodu, poznáte sami sebe, obohatí vás to. Já sama osobně jsem k tomu ale zatím nedospěla. Jako v mnoha ohledech typický býk potřebuji mít své jistoty, takže na vlastní pěst se na delší cesty vydávám vždy jen v doprovodu partnera. Však k tomu také máme skvěle uzpůsobené autíčko.

Máme sbaleno a můžeme jet! Kam to bude tentokrát?
Už jste se někam někdy vypravili sami?

12 komentářů na „Cestování singl“

  1. Tak já plánuju tohle léto hodně cestovat a to rozhodně sama – s cestovkou bych třeba nikdy nejela a myslím, že když člověk jede sám, posune ho to víc dál.. A už se na to ohromně těším 🙂

    1. Děkuji! Doufala jsem, že v něm někdo najde inspiraci. První krok je vždycky nejhorší, ale pak už to jde samo. Držím palce, šťastnou cestu!

Ocením vaše komentáře a postřehy!