Šemnice

Začínám si připadat, že se můj život, nebo alespoň ten víkendový, řídí předpovědí počasí. A ta je často velmi vrtkavá, mrcha. Vlastně mám poslední dobou pocit, že bych si radši měla hodit korunou, protože bych se pravděpodobně dočkala lepšího výsledku, než když se podívám ve středu na předpověď.
Mělo pršet, oba máme spoustu restů pracovních i nepracovních a těšíme se (já upřímně, horolezec strojeně) na víkend lenošení v posteli. V sobotu ráno mě budí sluníčko a je mi jasné, že jestli to vydrží, mám po lenošení. A nemýlím se. Krátce po obědě už jsme na cestě do západních Čech. Horolezec našel nějakou krásnou oblast, která by mohla být podobně pěkná jako Perštejn.
Jedná se o několik menších skalek, které jsou na konci chatové osady v obci Šemnice. Nejdelší cesty tu mají sice 25 metrů, ale obtížnosti jsou nižší, takže na odpolední rozcvičení to stačí, na delší pobyt už by to bylo málo. 
Horolezec z toho materiálu chrochtal blahem

Někde je to spíš pastva
Večer rozbíjíme stan na tábořišti u poslední skalky. Trojice místních procházející kolem to sice nelibě komentuje, ale jen pod fousy, takže nečekáme problém. To ovšem netušíme, že se nám postarají o noční můry!

Ráno vyprávím horolezci, co se mi zdálo: 
Probudilo mě světlo baterky pronikající do stanu. Viděla jsem kužel světla putují k nám ve směru od cesty, ale nechápala jsem, co se děje, dokud jsem neuslyšela rozčilené hlasy: „Ty vole, voni tady jako fakt spěj! To si dělaj prdel, ne?!“ Ty ses snažil utišit psa, aby nezačal dělat kravál a oni naštěstí rychle odešli, ale já se pak bála vystrčit ze stanu nos.
Horolezec se na mě překvapeně podívá a mně zatrne, když vypráví, že jemu se také zdálo, že na nás přišli. V jeho podání jsme sice skončili rozčtvrceni na dně řeky, ale začátek snu byl stejný.  
Tak se obávám, že to asi nebyl jen sen a že horolezcova fantazie si k tomu jen něco málo přidala. Ach jo, to se budu příště pod stanem pěkně bát :-/

Hodnocení oblasti:

  • dostupnost z Prahy: 2 (po Karlovarce něco málo pod 2 hodiny)
  • materiál: 1, hrubozrná žula 
  • odjištění: 2, klasické (jen v obtížnějších úsecích, jinak po vlastním)
  • rozsah cest: 4 (nižší obtížnost od II do V+ relativně výběr, pak už jen ojediněle)
  • možnost přenocování: 2, v lese u poslední skály, pokud se nebudete bát, že místní budou hrát v noci bojovku
  • voda: skály jsou hned u řeky, pitnou s sebou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *