Big Wall

S příchodem podzimního počasí jsme se vydali prozkoumat nově otevřenou umělou stěnu Big Wall v Praze- Vysočanech.
 
První dojmy:
Je to obrovský prostor! Už z recepce je vidět mohutná klenba, na kterou mého horolezce okamžitě začaly svrbět ruce.
 
Než se ale na stěnu smíme vydat, čeká nás trocha papírování. Podepisujeme bezpečnostní pravidla, hlavní je, abychom měli dostatečně dlouhé lano.  50 metrů je tu minimum!
 
V hale nás přivítají krásné, čisté cesty. Dokonalé využití ohyzdného prostoru. Původní industriální prvky byly při rekonstrukci zachovány – řídící kabina ve 30 ti metrové výšce mě vysloveně baví. Stejně tak mě tu baví i lézt, byť je pravda, že mi tu stačí málo a jsem unavená. Dám si pět cest a vím, že si to tělo bude pamatovat ještě pár dní. Také moje psychika tu zejména při posledních návštěvách dostává zabrat. I když lezu jako druhá, občas se zaseknu a bojím se udělat krok. To je ale problém v mojí hlavě, za to stěna nemůže. 

Na Big Wall potkáte profíky, začátečníky i statečné děti
Těší mě, že to tu bylo plánováno s rozmyslem. Na drobných detailech je patrné autorství nebo spoluautorství horolezce. Klíčky od skřínky na karabině, kterou si připevníte na sedák, jsem už viděla, ale tabulky s popisem cesty francouzskou i mezinárodní stupnicí a piktogramy ne. I když jsou cesty postaveny nově, najdete tu tabuli pro vzkaz o případných problémových chytech. Po třech měsících provozu se stále budují nové a nové cesty, na ochozu si můžete vyzkoušet i cvakat. Vaše nervy při odchodu otestuje recepce. Za několik našich návštěv jsme ani jednou neprošli hladce. Pokaždé byl nějaký problém, nejkomplikovanější jsou pro ně platby kartou a vracení na bankovky ve výši 200 a 500.
Než se tam vydáte, tak přibalte s sebou mikinu, ať vám při lezení necvakají i zuby. S poklesem venkovní teploty je potřeba počítat i s ochlazením prostoru stěny. A nelekejte se! Na první pohled je tam narváno, ale místo si bez problémů najdete, protože Big Wall je opravdu big. 
 
Úctyhodný prostor!

Ocením vaše komentáře a postřehy!