Pár slov o mně…

Blogovat jsem začala, když mě Muž začal prohánět po skalách. Postupně k horolezectví přibylo surfování, wakeboarding, tandemový paragliding… výčet našich aktivit se neustále rozšiřuje a tím se zároveň prodlužuje seznam překonaných hranic.

Na naše výpravy nás dlouho spolehlivě vozila VW Caddy, ve které jsme někdy trávili celé týdny. Zamilovali jsme se do té svobody a nezávislosti a hledali způsob, jak moci pracovat na cestách. Nakonec jsme si pořídili obytnou dodávku, se kterou od jara 2018 cestujeme po Evropě.

V září 2018 nás poctila svým příchodem na svět malá Cestovatelka, která již s námi zvládla zimní Šumavu, jarní Sardinii, letní Rakousko a podzimní Řecko. Naše hledání nejlepší cesty, jak skloubit cestování a práci, tak dostalo zcela nový rozměr.

Ve třech se to lépe táhne… i když je to někdy dřina.

Životní změny mají přirozeně vliv i na obsah blogu. Už tu podrobně nepopisuji lezecké oblasti, ani nebojuji s mořskými vlnami, ale snažím se přinášet (snad) inspirativní příběhy z cestování s malým dítětem a ze života v dodávce. 

Vaše dotazy a připomínky uvítám v komentářích, na Facebooku nebo na: martina@pohled-za-hranice.cz. Vaše zpětná vazba je pro mě důležitým motorem, abych si na blog našla čas. 😉

Najdete mě také zde:

Martina Špatná
Začátek treku “W”, Torres del Paine, Chile
El Chaltén, Patagonie
Martína Špatná: “Neexistují problémy, jen výzvy.”