Podívat se do Patagonie? Splněno!

Odkládala jsem to už dlouho, ale na konci roku 2015 jsem si řekla: „Teď, nebo nikdy!“ S třicítkou na krku není na co čekat, že. Takže jsem se ke konci ledna sbalila a vydala se na doposud největší dobrodružství mého života – do vysněné Patagonie.

V rámci příprav na cestu do Patagonie jsem objevila spoustu vychytávek, o které se s vámi ráda podělím.
V rámci příprav na cestu do Patagonie jsem objevila spoustu vychytávek, o které se s vámi ráda podělím.

Nebyla bych to ale já, kdybych si to trochu nezpestřila, a tak jsem se na jih Jižní Ameriky vypravila sama. Tedy skoro.

Můj partner ví, že mám občas potřebu si něco dokázat a protože se mnou nechtěl jet on sám (přece nebude chodit kolem hor, na které by raději lezl), podpořil mě, abych si troufla jet bez něj. Nikdo z mých přátel si nemohl vzít tři týdny volna, nebo neměl na takovou cestu finance. Úplně na vlastní pěst jsem jet nechtěla (a to by mě Horolezec ani nepustil), neumím ani slovo španělsky a v Jižní Americe jsem nikdy nebyla. Proto jsem se rozhodla přidat se k zájezdu s CK Mundo. I když jsem měla před lety ne úplně dobrou zkušenost, po pečlivém výběru jsem se rozhodla dát jim druhou šanci. Nebála jsem si to ale zorganizovat i tak trochu po svém.

Obsah příručního zavazadla
Obsah příručního zavazadla – byla jsem připravená na to, že mi batoh do Buenos Aires nedoletí 🙂

Letenku do Buenos Aires jsem si po domluvě s CK koupila sama. Umožnilo mi to ovlivnit délku pobytu i kvalitu cesty. Nejen, že jsem si tím prodloužila dovolenou, díky vlastnímu výběru letecké společnosti a sedadla (jak si správně vybrat letenku se dočtete zde) jsem si užila i let. Na letišti v Buenos Aires jsem se pak našla se zbytkem party a dobrodružství mohlo začít. 🙂

Můj začátek roku 2016 byl tedy splněním snu. Jaký byl ten váš? Kam byste se rádi podívali?

Zajímá vás Patagonie? Více se můžete dočíst zde:

Fitz Roy, Cerro Torre

7 thoughts on “Podívat se do Patagonie? Splněno!”

  1. jeee, tak to gratuluji!!! 🙂 Taky jsem si loni (teda už s třicítkou na čele) řekla, že teda Jižní Amerika musí být!! A tak jsem si taky splnila sen, pro změnu Peru a Bolívie. Drahá polovička měla naštěstí chuť, ale jinak bych asi taky jela klidně sama… je to větší dobrodružství – potkali jsme takových lidí dost a evidentně se nikdy nenudili a nikdy nebyli vysloveně sami 🙂 Tak si to moc užij!!

Ocením vaše komentáře a postřehy!