Co nás naučil život v dodávce?

Sorry, this entry is only available in Czech.

11 thoughts on “Co nás naučil život v dodávce?”

  1. Dobrý den,
   děkuji za dotaz!
   Hlavní rozdíl je, že máte vedle sebe sériovou výrobu s velmi omezenou možností změn (Pössl) a ruční výrobu na míru (Krs). Kvalita zpracování je u sériovky prostě jinde.
   Co bylo ale klíčové pro naše rozhodování byla ergonomie prostoru. V Pösslu bychom měli menší pohodlí: koupelna je hůře izolovaná, takže se sprchujete obaleni závěsem, v kuchyni je málo odkládací plochy, sezení u stolu není polohovatelné a je tam málo místa. A pokud vím, tak Pössl nenabízí rozkládací lůžko na místě jídelního stol (takže se v něm vyspí jen 2, zatímco v Krsovi až 4).
   Obecně u Krse je prostor auta využit opravdu na maximum a pokud přijdete s vlastním požadavkem, není problém jej implementovat (my jsme to tak tedy měli).
   S jednou německou majitelkou Pösslu jsme také porovnávali podmínky dodání a servis a překvapilo nás, že ani tam Pössl nevede. Obecně prý v Německu nemá zdaleka tak dobrou pověst jako v Čechách.

   1. Děkuji za odpověď, je vidět, že to máte pravdu zmáknuté.

    Neuvažujete o detailním představení vozu ?

    I když teď už byste se k tomu asi jen tak nedostali, každopádně hodně šťastných chvil přeji.

    1. Děkuji, věnovali jsme se výběru opravdu dlouho 😉

     Dodávku určitě představím, jen se k tomu budu chvilku dostávat. Chce to pořádně nafotit a k tomu jsem se zatím nedostala.

 1. Čaute, necestujeme dodávkou,ale nissanem terrano +stan a jezdíme převážně po nezpevněných cestách a spíme na divoko. Před porodem jsme jezdili s přítelkyní na motorce, po porodu jsme pořídili teréňák a když jsme s naší ani ne rokapůl starou princeznou vyráželi na expedici Bosna a Hercegovina a Černá Hora,mnoho lidí si klepalo na čelo. Malé budou v zimě 3 roky a už má sježděnej skoro celej Balkán 😀 spaní ve stanu miluje,v autě kouká na krtečka a roste nám z ní velká cestovatelka 😀 cestování s dětma je supr a dá jim to rozhodně víc,než lítání kolem paneláku…

  1. Paráda! My chceme vyrazit, jakmile bude malá trochu očkovaná a dodávka opravená, ale uvidíme, co si o tom bude myslet ona 🙂 Každopádně už teď v bříšku sjezdila půlku Evrovpy 🙂
   Je něco, co byste nám jako budoucím rodičům na cestách doporučili (kromě Krtečka)?

   1. Uplně malé děti ještě krtek moc nebere, tak žena seděla vzadu a snažila se malou zabavit hračkama… Tempo jízdy se musí přizpůsobit, častějc stavět a tak… Koupání jsme řešili nafukovací vaničkou,v obytce to půjde jedna báseň. A pak nějakou nádobu na plíny mimo auto, vevnitř to mít nechcete 😀

  2. Tak to jezdíme podobně. Taky máme Terrano a stan. Jen máme o jedno dítě ještě navíc. Loni jsme projížděli Bosnu a Černou Horu. Příští rok vyrážíme zase do Bosny a Srbska

 2. Ahoj, super články, bavíte mě. Koupil jsem starý obytný Mercedes a v půlce září se vydávám do Portugalska. Jak řešíte v autě plyn? Máte českou lahev nebo jste koupili nějakou plnící nebo snad nádrž?

  Díky,

  Tomáš

  1. Tomáši, díky moc!
   V Ducatu máme na plyn vaření, topení i ohřev vody, proto jsme se rozhodli pro LPG nádrž, kterou snadno doplníme na čerpacích stanicích. U klasické bomby hrozí v některých státech komplikace s doplněním, ale to rozhodně neznamená, že je to nemožné.
   Šťastnou cestu a moc si Portugalsko užijte!
   Martina

 3. Je nás už 6:

  1. já, manžel, táta, řidič, paddleboardista, technik a servisman v jedné osobě
  2. moje milovaná žena, mamina našich 3 dětí, hlavní provianťák, skvělá kuchařka kouzlící občas z ničeho skvělá jídla a vášnivá čtenářka
  3. nejstarší potomek, 6 let starý klučina známý pro svou zvědavost a nesmírnou empatii
  4. prostřední potomek, 4 roky stará holčina, krásná po mamince, divoká po tatíčkovi, a majitelka hlubokých očí s jasným výrazem: “já nic, já muzikant”
  5. nejmladší potomek, 4 měsíce stará princeznička, která je úžasná od první chvíle co se na tom našem světě objevila
  6. a nakonec VW Multivan T4 111kW – RV 2000

  Cestujeme hlavně v období červen až září snažíme se o co nejdelší tripy v kuse. Vloni to byla jižní Francie u Středozemního moře a celý sever Španělska podél Atlantiku až na konec světa během 6 týdnů. Cestujeme low-cost a na divoko, pro naše malé “lidíky” to je ta nejlepší škola života a už od Vánoc každý rok řeší kam zase na dlouho vyrazíme. Pro jejich zábavu do auta máme spoustu možností v zásobě – od obyčejných her hádej zvíře nebo pohádkovou postavičku, přes elektronickou vzdělávací tužku (Albi) po starý NTB se spoustou pohádek. Cestovali jsme jako svobodní, zadaní, ženatí či vdané, tak není důvod to s dětmi pověsit na hřebík. Naopak je to sice mnohem náročnější, ale díky jejich fantazii, kreativitě a schopnostem udělat z obyčejného místa neobyčejné, je vždy celá cesta mnohem bohatší a zůstává společným poutem a zážitkem, kterým zůstane až do konce života.

Ocením vaše komentáře a postřehy!