Filmová inspirace – Mads Mikkelsen

Nevím, podle čeho si vybíráte filmy vy, ale já se často orientuji podle herců a režisérů. Když se mi někdo líbí, vyhledám si s ním další snímky a zhlédnu je třeba všechny.
U dánského herce Madse Mikkelsena mi to sice bude chvilku trvat, ale nutno říct, že to stojí za to. Z toho, co jsem doposud viděla, doporučuji:
 

Blikající světla

Absurdní gangsterka, kde není nouze o násilí a hrubá slova, přesto po filmu budete mít úžasně pozitivní pocit, že vše je tak, jak má být.
Mads zde ve vedlejší roli hraje kriminálníka posedlého střelnými zbraněmi.
 

Dina

Dinu mi jedna moje norská kamarádka doporučila jako skvělou romantiku. Možná jsme si jen špatně rozumněly, ale já po ní tenktrát chtěla typicky norský film a tohle je z dílny Dána, hlavní roli hraje Švédka a další obsazení byli Dánové, Norové, Rusové a jeden Francouz. Spíš než romantika je to trochu psycho-drama, ale krajina je opravdová a díky ní je film zážitkem.
V roli falešného chlípníka se Mads mihne jen v několika scénách.
 
 

Řezníci

Druhý film Anderse Thomase Jensena, který mě nadchl svým stylem. Stejně jako v Blikajících světlech i tady je hlavní zápletka velmi absurdní a brutální, nakonec ale film pohladí.
V nechutně upoceném zamindrákovaném řezníkovi byste Madse téměř nepoznali.
 
 

Hon

Silné drama ze současnosti. Jako bych tu zápletku znala z novin, ale nikde se mi nepodařilo dohledat, že by film byl inspirován skutečným příběhem. Dokonalý příklad toho, že napětí se dá docílit i bez honiček. Na kulisách malého severského městečka vidíte obrovskou sílu nevinné lži.
Madsův nejlepší výkon.
 

Další film, na který se těším, je Královská aféra. Kde se vám Mads líbil nejvíce a které filmy s ním byste mi doporučili?
 

1 komentář na „Filmová inspirace – Mads Mikkelsen“

  1. Dobrý večer,
    není to dlouho co jsem se díky seriálu ( podotýkám, že perfektnímu ! ) Hannibal do herectví, ale i do charismatu ( protože on není hezoun co se toho slova týče ) pana Madse Mikkelsona doslova a do písmene zamilovala … zatím jsem s ním měla možnost asi jako každý vidět trháky jako Casino Royale, Král Artuš a Tři Mušketýři. Ale třebas ten film HON jsem viděla scén ky na You Tube a to je tedy pecka ! Tuhle jsem psala na Facebook, že po shlédnutí scénky ze supermarketu bych osobně nakopala pr*** každému kdo by ještě chtěl jakkoliv ublížit 🙁 Hledám ( mrzí mě, že zatím marně ) na netu nějaký jeho fanklub, nebo kohokoliv kdo by byl ochotný se mnou prohodit aspoň pár slovy cokoliv o jeho filmech a tak, ale vlastně hledám i nějakou kamarádku, nebo kamaráda… tak jestli se Ti tohle moje písmo dostane do rukou, prosím zkus se mi ozvat na mail : Snape007@seznam.cz. Je mi 38 let a jmenuji se také Martina

Ocením vaše komentáře a postřehy!