Dolomitské putování – tip na spaní v autě i túru

Spaní v autě „nadivoko“ skvěle vyhovuje našim sportovním a objevitelským ambicím, mě jako ženu to ale někdy staví do ne zcela komfortních situací. Tentokrát jsem se rozhodla nenechat nic náhodě a ve volné chvíli jsem pátrala v mapě po příhodném místě k nocování.

Povedlo se mi zabít dvě mouchy jednou ranou, když jsem si vyhlédla túru začínající u Pragser wildsee. U jezera bylo příhodné parkoviště, i když v tomto případě o trochu turističtější, než jsem čekala. I tak se tu našel koutek ideální pro „bydlíky“.

MILUJU podzim!
MILUJU podzim!

Před spaním jsme se prošli kolem jezera a pozastavili se nad místní spořádaností, která je pro Italy celkem neobvyklá. Celá oblast Sixtýnských Dolomit vlastně Itálii moc nepřipomíná. Německy jsou tu názvy vesnic, statků, hotelů… německy vás všude i pozdraví. Bylo mi to tak divné, že jsem si na mapě ověřovala, že jsme opravdu v Itálii!

Druhý den jsme se vydali i vysoko nad jezero. Chvilkami tam na nás z mraků vykukovaly mohutné vrcholky hor a provokovaly nás jako malé děti z poza záclon. Dlouho jsme tu hru hráli s nimi a stoupali nejprve mrholením a pak i deštěm, než jsme museli uznat porážku a otočit to zpět. Uražené děti pak na nás hodnou chvilku ani nemrkly. Na tak krásném místě jsme ale určitě nebyli naposledy!

Ne a ne se ukázat celá!
Ne a ne se ukázat celá!

Tip pro „bydlíky“: když vyjedete na dohled od závory, první parkoviště vpravo má i záchody (za 0,50 €) otevřené v pracovní době hlídače (cca 8-18 hod), ten vás také bude kasírovat o 5 € (opět ale jen v rámci své pracovní doby, takže 18-8 hod parkujete zdarma).

2 komentáře na „Dolomitské putování – tip na spaní v autě i túru“

  1. Eh? Co to jako je ta úvodní fotka?? Barvy podzimu tu sice mám taky… Ale tohle??? Na mraky v horách jsem si s tvým textem moc rád zavzpomínal… Děkuju!

Ocením vaše komentáře a postřehy!